Hamileliğinizde Suçluluk Duymadan Yapacağınız 5 Şey

Hamileliğinizde Suçluluk Duymadan Yapacağınız 5 Şey
10 Şubat 2017 Banndu
In Hamilelik ve Doğum

Hamilelik büyülü bir dönemdir. Her annenin belki de en çok özlediği zamanlardan biridir. Vücudundaki ve manevi dünyasındaki değişiklikler heyecan vericidir. Büyük bir sabırsızlıkla bebeğinin doğacağı günü bekler anneler, bebeklerini hayal ederler.

Sadece hamileyken yaşayacağınız bazı harika şeyler vardır. Bunları hamileyken yaptığınızda hiç suçluluk duymazsınız ve hiç kimse sizi bunlarla ilgili eleştiremez.

  1. Yemek yemek

Herhalde yemek yemeniz konusunda hiç bu kadar ısrar edilmemiştir size. İki canlı olduğunuzu söyleyen herkes biraz daha yemeniz konusunda hemfikir. Ne kadar şaşırtıcı değil mi? Özellikle de canınızın istediği her şeyi bulmak ve size sunmak da onlar için büyük bir zevk aslında.

Hamilelik dönemi boyunca 8-12 kg arasında kilo alabilirsiniz. Zevkini çıkarın. Bu dönemde en sevdiğiniz sağlıklı yiyecekleri tüketmeye gayret edin. Tansiyonunuz ve şeker değerlerinizin normal seviyelerde olması en önemli etken. Sağlıklı bir bebek için sağlıklı bir anne gereklidir.

  1. İstediğiniz zaman kestirmek

Bebeğiniz sizde değişikliklere neden oluyor. Çoğunlukla ilk aylarda gündüz vakitlerinde kısa uykulara ihtiyaç duyabilirsiniz. Hiç çekinmeyin, işi gücü bırakın ve kestirin.

  1. Yeni kıyafetler almak

Özellikle ilk altı aydan sonra bebeğiniz yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Eski kıyafetleriniz hamileliğiniz döneminde size çok uygun olmayacak. Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için hamileliğinize uygun, bol ve rahat kıyafetler almanızın tam sırası. Piyasada bulabileceğiniz, moda hamile kıyafetlerinden 2-3 parça ile bu dönemi geçirebilirsiniz. Sizin için bir hamile kot pantolonu, bir hamile eteği ve bir kaç t-shirt yetecektir. Banndu emzirme pançosunu da unutmayın. Hamilelik döneminizde de t-shirt ya da bluzlarınızla beraber kullanabilirsiniz

  1. Güzellik

Hamileliğiniz boyunca kimyasallardan uzak durmanız güzelliğinizden ödün veriyor olduğunuzu göstermez. Aslında tam da tersidir. Hamilelik döneminiz vücudunuza en iyi baktığınız dönemdir. Cildiniz parlamaya başlar, gözlerinizin içi güler. Saçlarınız boyanın etkilerinden uzak doğal halleriyle kendilerine gelirler. Eğer hamile kalmaya karar verdiyseniz, hamileliğinizden önce saçlarınızı kendi doğal rengine boyatmalısınız. Böylelikle hamileliğinizde saçlarınızla ilgili herhangi bir renk sıkıntısı da yaşamamış olursunuz. Doğallık hamilelik döneminde size çok yakışır. Dünyanın en güzel kadınlarından birisiniz artık.

  1. Dünyanın merkezinde hissetmek

Belki de yaşamın en önemli kısmındasınız. Mucize olmalı bu. Bir insan büyüyor bedeninizde. Siz kadın olmanın en hoş ve en muhteşem zamanlarındasınız. Ve evet dünyanın merkezindesiniz. Hissettiğiniz her şey, yediğiniz içtiğiniz her şey, duygularınız, kızgınlıklarınız o insanın şekillenmesinde rol oynayacak ve siz onun annesi olacaksınız.

Etrafınızdaki insanların size bakışları değişiyor. Şefkatli, sevgi dolu bakıyorlar. Siz de daha duygusalsınız artık. Bu kadar güzel bir tecrübeyi yaşadığınız için. Keyfini çıkarın.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İndirimler&Yenilikler