Bebekle Denize Gitmek

Bebekle Denize Gitmek
16 Haziran 2018 Banndu
In Bebek Bakımı

Bebekle Denize Gitmek ve Kabusu eğlenceye dönüştüren ipuçları

Hava harika, güneş pırıl pırıl ve turkuaz bir çarşaf gibi deniz önünüzde. Şimdi minik bebeğinizle beraber bu güzelliği yaşamak için geldiniz plaja. Eskisinden çok daha farklı bir deneyim sizi bekliyor. Belki nasıl idare edeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz, biraz telaşlı ya da endişeli hissedebilirsiniz. Sakin olun siz o miniğin annesisiniz, kimse sizden daha iyi bilemez bebeğinizle güzel bir gün geçirmenin yollarını. Belki sadece bir kaç ipucu çok işinize yarayabilir.

ARTIK STRES YOK! TATİLDESİNİZ…

Bebeğinizle ilk tatiliniz mi? Sakın stres altında kalmayın. Evet biliyoruz bu tatil daha önce gittiğiniz tatiller gibi değil. Bebeğinizle beraber yaşayacağınız ufak tefek zorlukları gülümseyerek karşılayın. Gülün ve eğlenin. 

HANGİ SAATTE PLAJDA OLMALI?

Bu soru için iki seçeneğimiz var. İlki sabah, saat 09:00 ile 11:00 arası; ikincisi ise 16:00’dan sonrası. Öğlen sıcağı ve güneşi hassas bebeğiniz için pek iyi olmayabilir. Mümkünse bu saatler arasında plajda olmamaya özen gösterin. 

KUMLARDAN BEBEĞİMİZİ KORUMAK

Bebeklerin yeni şeyleri keşfetmeleri ve onlara dokunmaları onlar için öğrenmenin en önemli parçası. Plajda iken kum ve suyla oynamaları da öyle, tabi sizin gözetiminiz altında. Eğer kumlardan bebeğinizi korumak isterseniz ufak bir şişme bebek havuzu almanız işinizi çok kolaylaştıracak. Bebeğiniz içinde oyuncaklarıyla ilgilenirken kumdan da korunmuş olacaktır.

AH ŞU YAPIŞAN KUMLAR

Minik ayaklar ya da eller kum içinde mi kaldı? Sorun etmeye gerek yok, plaj çantanıza mutlaka bebek pudrası koyun. Bebek pudrasıyla o yapışmış kumları pıt diye temizleyiverirsiniz.

GÜNEŞ KREMİ 

Plaja gitmek için yola çıkmadan önce bebeğinize mutlaka güneş kremi sürün. Bebeğiniz özellikle ilk defa güneşe bu kadar çok maruz kalıyor ise dikkatli olmakta fayda var. Koruma faktörü yüksek, mümkünse doğal ve güvenilir bir marka kullanın. Plajda geçirdiğiniz bir iki saatin ardından veya denize girip çıktıktan sonra güneş kremini mutlaka tekrar uygulayın.

DENİZ Mİ? HAVUZ MU?

Elbette deniz. Deniz suyunun insan vücuduna bir çok faydası var. Havuz suyunun ise yok. Faydasının olmamasının yanı sıra zararı bile olabilir. Bebeğinizi havuza değil, temiz olduğu belgelenmiş denize sokun. 

BOL SIVI ALIN, BOL BOL EMZİRİN

Sıcak ve güneş birleşince nasıl susuyoruz değil mi? Bebeğimiz de susuyor, onun suyu ise anne sütü. Plaja giderken yanınıza bol su, sulu meyveler ve yiyecekler almayı unutmayın. Sizin bol sıvı tüketiminiz özellikle sıcak aylarda vücudunuzun süt üretimini olumlu yönde etkileyecektir. Çok sıcak bir bölgeye gitmeyi planlıyorsanız, gitmeden önce çocuk doktorunuzla mutlaka görüşün. Size farklı öneri ve uyarıları olabilir.

BANNDU’NUZU ALMAYI UNUTMAYIN

Plajda en önemli şey bebeğinizi başka bir yere gitmeye ihtiyaç duymadan emzirebilmek. Yanyana dizilmiş şezlonglarda, yan tarafınızda tanımadığınız insanların arasında bebeğinizi emzirirken rahatsız mı oluyorsunuz? Rahatsız olmanıza hiç gerek yok, bebeğinizi Banndu ile özgürce emzirin. Size 360 derece örtünme sağlar, rüzgarda uçuşup açılmaz. Toplum içindeyken, emzirmeyi sıkıntılı ve stresli bir halden, bebeğinizle geçirdiğiniz en keyifli zamana dönüştürür. Aynı zamanda bebeğinizin puseti veya ana kucağı için harika bir örtüdür, güneş ya da rüzgardan onu korur. Ve gerçekten her annenin çantasında olması gerekir. Dilerseniz Banndu emzirme pançolarına bir göz gezdirin.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İndirimler&Yenilikler